OGS-HGS Otomatik Hızlı Geçiş Sistemleri


OGS geçiş sistemleri gerek sitelerde gerek iş yerlerinde gerekse özel otopark alanlarında kullanılmak amacıyla tasarlanmış üst düzey kontrol sistemidir.

OGS otopark geçiş sistemleri sayesinde otoparkınızın yabancı araçlar tarafından işgal edilmesini önler giriş – çıkış yapan araçların program aracılığıyla bilgilerini toplar raporlar bu bilgileri uzun zaman saklamanızı sağlarsınız. OGS otopark geçiş sistemlerinin en dikkat çekici özelliği ise kumanda ve anahtarlık gibi materyallere ihtiyaç duymadan otopark sisteminizin sizi tanıması ve beklemeden geçiş yapmanızı sağlamasıdır.

Otomatik Hızlı Geçiş Sistemi Nasıl Çalışır?

Sitenizin ya da tesisinizin otopark alanlarındaki giriş çıkışlarda bulunan bariyer veya her türlü otomatik kapılara RFID antenler entegre edilerek bu antenleri de panellerle haberleştirmek suretiyle PC sunucuya yüklenecek programın giriş ve çıkış bilgilerini toplaması ve geçişe yetkisi olan araçların içeriye alınmasıdır. Araçların ön camlarına yerleştirilecek olan RFID kartlar sayesinde sistemin aracı tanımasını ve hangi araç olduğunu programdan sorgulayarak yetkisi var ise geçiş yapmasını sağlamaktadır. Bu kartlar sürekli araç üzerinde bulunacağından kaybolma veya unutulma gibi sorunlarda oradan kalkacaktır.

Otomatik Hızlı Geçiş Sisteminin Avantajları

Otopark kullanıcılarının birden fazla araçları var ise ve bu kullanıcılara tek araçlık yer tahsis edilmiş ise program sayesinde diğer araçları için kısıtlama yaparak birden fazla araçla girilmesini engelleyebilir hangi aracın hangi otopark da olduğunu takip edebiliriz.

OGS otopark geçiş sistemleri sayesinde birden fazla araç otoparkı veya kapıyı bir merkezden kontrol ederek birbirine entegre şekilde sistemin işlemesini sağlayabilir tesisinizi tek elden kontrol altına alabilirsiniz.


İstenirse giriş ve çıkış kapılarına eklenecek alternatif otomasyonlar ve trafik ışıklandırmalarıyla geçiş güzergahını kontrol altına alınarak trafik akışını da düzenleyebiliriz (Karşıdan gelen araç ve kırmızı ışık – Geçiş serbest yeşil ışık). Karmaşıklığı ortadan kaldırabilirsiniz.


OGS otopark geçiş sistemleri daha ilerleyen zamanlarda başka sistemlere de destek vererek entegre bir şekilde çalışmasına devam edebilir.

OGS otopark geçiş sistemleri için gerekli olan tüm donanım yazılım alt yapı ve Ar-ge çalışmalarını bünyemizde sürdürmekte bir çok başarılı projeye imza atmış bulunmaktayız.

Ücretsiz keşif ücretsiz projelendirme ve fiyat tekliflendirilmesi aşamasında firmamızdan sürekli destek alabilir fikir ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Otomatik Hızlı Geçiş Sistemi Ürünleri


Otopark ve Bariyer Sistemleri


Otopark bariyer sistemleri, otoparklarda güvenliği, düzeni ve takibi sağlamak amacıyla kullanılan sistemlerdir. Aşağıda yer alan sistemler ve ürünler ile otoparklardaki güvenliği arttırabilir, düzenli ve sorunsuz geçişler ile yabancı araçlara karşı önlem alabilirsiniz.

Genel olarak açık ve kapalı otoparklar dışında araç trafiğinin olduğu her yerde kullanılabilen güvenlik sistemlerimiz ile ihtiyacınıza uygun kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Tamdabu yazılım ekibi olarak otopark ve bariyer sistemleri ile işletmelere çalışma alanlarında verimliliği arttırma ve iş yükünü hafifletecek çözümler sunuyoruz.