Kartlı ve Şifreli Geçiş Sistemleri


Kartlı geçiş sistemlerinde kullanılan kartlar Mifare veya Proximity olarak ikiye ayrılır. Bu kartların özelliği her birinin tekil kimlik (unique ID) içermesi. Yani bir kart sadece tek bir özel numaraya sahiptir ve hiçbir şekilde kopyalanamaz. Dolayısıyla kartlı geçişte kullanılan kartlar tamamen güvenilirdir.

Kişilerin geçiş kontrol noktasında kartlarını okutabilecekleri bir cihaz bulunmaktadır. Bu cihazlar sadece kart okuyan cihazlar olabilecekleri gibi aynı zamanda hem kart hem şifre okuyabilen hem de kart, şifre ve parmak izini bir arada okuyabilen cihazlar da olabilir; bu tamamen şirketin kartlı geçiş sistemi talebine göre değişkenlik gösterir.

Kartlı geçiş sisteminin çalışabilmesi için geçişler noktalarında turnike veya manyetik/selenoid kilit kullanılmaktadır. Bu şekilde kişiler kartlarını kart okuyucuya okuttuğunda, kullanıcının geçiş izni varsa turnike veya manyetik kilit açılır. Böylece geçiş sağlanır.

Pdks ve geçiş kontrol yazılımları ile tüm geçişler kayıt altına alınarak geriye dönük kontroller ve raporlamalar yapılabilmektedir. Ayrıca kartlı geçiş sistemi yazılımıyla belirli kişilerin belirli geçiş noktalarından belirli zamanlarda geçmesi sağlanabilir.

Kartlı ve Şifreli Geçiş Sistemi Ürünleri


PDKS ve Personel Takip Sistemleri


Personel takip sistemleri, personellerinizin çeşitli parmak izi, yüz kaydı ve kart okuyucu gibi cihazlar ile işe devamlılığını işletmelere özel senaryolar ile kontrol ve takip edildiği sistemdir. Diğer adıyla PDKS; yani personel devam kontrol sistemleri olarak da adlandırılır.

Personeller giriş ve çıkışlarda kart, parmak izi veya yüz izleri ile geçiş yaparak o konumda bulunduğu bilgisini kaydetmiş olur. Personellerin devamlılığını kontrol etmek için bu terminallerden toplanan bilgiler kullanılır. PDKS yazılımı ile giriş çıkış verileri raporlanır ve işletmedeki işleyiş senaryosuna göre vardiyaları ve saatleri hesaplanarak aylık puantaj bilgisi, hak edilen ücret, yapılan fazla mesai zamanları gibi bilgiler daima kayıt altında tutulmuş olur ve istenildiği zaman geçmişe yönelik raporlar çekilebilir.

Tamdabu yazılım ekibi olarak personel devam kontrol sistemleri ile işletmelere çalışma alanlarında verimliliği arttırma ve iş yükünü hafifletecek çözümler sunuyoruz.


Timecure: Ultimate Web PDKS Yazılımı

Timecure Ultimate; modern arayüzlü ve yeni nesil web tabanlı PDKS yazılımı. Piyasadaki tüm PDKS yazılımlarından üstün özelliklere sahip Timecure Ultimate personel takip yazılımı; kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunacak yepyeni teknolojiler ile donatıldı. Hızlı, güvenli, kullanımı kolay, detaylı ve her konuda esnek yapıya sahip.