Plaka Tanımalı Geçiş Sistemleri


Plaka tanıma sistemi kısaca PTS Sistemi olarak bilinmektedir. Sistemin amacı araç geçişlerinde kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmak ve yüksek güvenlik sağlamaktır. En çok tercih edildiği yerler siteler, özel otoparklar, rezidanslar, iş merkezleri ve devlet kurumlarıdır.

Plaka Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

PTS Sistemi ( Plaka tanıma ) bir kamera ile plakanın tespit edilmesi, plaka tespit edildikten sonra plakanın yorumlanması ve yorumlanan karakterlerin sistem tarafından onaylanmasıdır.  Plaka tanıma sistemleri online çalışan ve sürekli bir bilgisayara ihtiyaç duyan sistemlerdir.

Tamdabu yazılım ekibi olarak plaka tanıma sistemleri ile işletmelere çalışma alanlarında verimliliği arttırma ve iş yükünü hafifletecek çözümler sunuyoruz.


Ücretli Otopark Plaka Tanıma Sistemi PTS

Günümüzde çok yaygın olan özel otoparklarda Ücretli plaka tanıma sistemi kullanılmaktadır. Ücretli plaka tanıma sistemlerinde ( PTS ) otopark girişlerine ve çıkışlarına profesyonel plaka tanıma kameraları konulmaktadır, giriş yapan araçlar bariyer önüne geldiklerinde plaka tanıma kamerası araç plakasını, araç rengini ve aracın otoparka giriş yaptığı saati kaydeder.

Plaka Tanıma Yazılımı

Plaka Tanıma Yazılımı; kamera ile plaka tespit edildikten sonra plakanın yorumlanarak araç geçişlerinin kontrollerini sağlayarak gerekli aksiyonları yapabilen yazılımımızdır.

Araç otoparktan çıkarken çıkış kamerasının önüne geldiğinde sistem yazılımı yorumlama yapar ve kaç saat aracın otoparkta kaldığını tespit ederek çıkış bölümünde bulunan led tabelada araç plakası ve ödeme yapacağı tutarı yansıtır. Ücretli otopark plaka tanıma sistemlerinde para almak ve fiş vermek için bir operatör çalışan bulunmalıdır. Ücret tahsil edildikten sonra operatör onayı ile araçlara çıkış verilir. Ücretli plaka tanıma sistemlerinde aylık – yıllık veya iki tarih arası abonelikler tanımlanabilir, ciro bilgisi alınabilir, vardiyalı çalışmalarda ara kasa ya da gün sonu kasa işlemleri yapılabilir. Ücretli plaka tanıma sistemlerinde ücret tarifeleri otopark yetkilileri tarafından ayarlanabilir, tek sabit fiyat uygulaması, saatlik katlanabilir tarife yada isteğe göre özel tarifeler uygulanabilir.

Plaka Tanımalı Geçiş Sistemi Ürünleri


Otopark ve Bariyer Sistemleri


Otopark bariyer sistemleri, otoparklarda güvenliği, düzeni ve takibi sağlamak amacıyla kullanılan sistemlerdir. Aşağıda yer alan sistemler ve ürünler ile otoparklardaki güvenliği arttırabilir, düzenli ve sorunsuz geçişler ile yabancı araçlara karşı önlem alabilirsiniz.

Genel olarak açık ve kapalı otoparklar dışında araç trafiğinin olduğu her yerde kullanılabilen güvenlik sistemlerimiz ile ihtiyacınıza uygun kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Tamdabu yazılım ekibi olarak otopark ve bariyer sistemleri ile işletmelere çalışma alanlarında verimliliği arttırma ve iş yükünü hafifletecek çözümler sunuyoruz.