PDKS ve Personel Devam Kontrol Sistemleri


Personel takip sistemleri, personellerinizin çeşitli parmak izi, yüz kaydı ve kart okuyucu gibi cihazlar ile işe devamlılığını işletmelere özel senaryolar ile kontrol ve takip edildiği sistemdir. Diğer adıyla PDKS; yani personel devam kontrol sistemleri olarak da adlandırılır.

Personel Devam Kontrol Sistemleri Nasıl Çalışır?

Personeller giriş ve çıkışlarda kart, parmak izi veya yüz izleri ile geçiş yaparak o konumda bulunduğu bilgisini kaydetmiş olur. Personellerin devamlılığını kontrol etmek için bu terminallerden toplanan bilgiler kullanılır. PDKS yazılımı ile giriş çıkış verileri raporlanır ve işletmedeki işleyiş senaryosuna göre vardiyaları ve saatleri hesaplanarak aylık puantaj bilgisi, hak edilen ücret, yapılan fazla mesai zamanları gibi bilgiler daima kayıt altında tutulmuş olur ve istenildiği zaman geçmişe yönelik raporlar çekilebilir.

Tamdabu yazılım ekibi olarak personel devam kontrol sistemleri ile işletmelere çalışma alanlarında verimliliği arttırma ve iş yükünü hafifletecek çözümler sunuyoruz.


Timecure: Ultimate Web PDKS Yazılımı

Timecure Ultimate; modern arayüzlü ve yeni nesil web tabanlı PDKS yazılımı. Piyasadaki tüm PDKS yazılımlarından üstün özelliklere sahip Timecure Ultimate personel takip yazılımı; kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunacak yepyeni teknolojiler ile donatıldı. Hızlı, güvenli, kullanımı kolay, detaylı ve her konuda esnek yapıya sahip.


Kartlı ve Şifreli Geçiş Sistemleri

Kartlı geçiş sistemlerinde kullanılan kartlar Mifare veya Proximity olarak ikiye ayrılır. Bu kartların özelliği her birinin tekil kimlik (unique ID) içermesi. Yani bir kart sadece tek bir özel numaraya sahiptir ve hiçbir şekilde kopyalanamaz. Dolayısıyla kartlı geçişte kullanılan kartlar tamamen güvenilirdir.


Parmak İzi Sistemleri

Parmak izi sistemleri sayesinde güvenlik düzeyinin en üst seviyede tutulması istenen bütün alanlar korunur ve takip altında kalır. Giriş sağlanan ve yüksek güvenlik düzeyi gerektiren tüm alanlarda Tamdabu Yazılım olarak geliştirdiğimiz özel yazılımlar ile tüm geçişleri kayıt altında tutarak kontrol edilebilmesine imkan sağlıyoruz. Parmak izi sistemleri ile ofis, bina, fabrika, AR-GE merkezi ve daha fazlası gibi alanlarda izinsiz erişimi sınırlayarak, yüksek güvenlik düzeyinde ortamlar sağlanmış olur.


Yüz Tanıma Sistemleri

Yüz tanıma sistemleri kullanım alanı olarak; küçük ve büyük işletmelerin rahatlıkla kullanabileceği ürün aralığına sahiptir.
Ürünlerimiz tamamen ofis, fabrika, orta-düzey işletmeler, holding, giriş ve çıkışların sürekli olarak yapıldığı lokasyonlarda rahatlıkla ve güvenle kullanılabilir. Yüz tanıma terminalleri, giriş çıkışlarda ve turnike sistemlerine entegre olarak çalışabilir. Parmak izi işlevinin yeterli kalmadığı yerlerde çoklu biyometrik yapısı sayesinde yüz tanımayla işletmede giriş ve çıkışlar kolaylıkla sağlanabilir.